Седьмая » 03 лист 2012, 22:13
Вимога про надання інформації і копій документів може бути правомірною, якщо в запиті наведені такі посилання:
вказаний п. 17 ст. 11 Закону України “Про міліцію” і наведений номер кримінальної справи. У цьому випадку інформацію, яку витребують, доцільно надати, оскільки це вказує на розслідування органами міліції кримінальної справи. Якщо інформація, яку витребують, і копії документів надані не будуть, слідчий має право винести постанову про здійснення виїмки оригіналів.
вказана ст. 97 КПК і наведений реєстраційний номер заяви/повідомлення про злочин, зареєстрованої в Журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочини (абревіатура ЖРЗПЗ) згідно з Інструкцією про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про злочини, що вчинені або готуються, затв. наказом МВС від 14.04.2004 р. N 400. У цьому випадку запит вказує на проведення дослідчої перевірки (що проводиться до порушення кримінальної справи), результатом якої має стати винесення одного з двох процесуальних документів – постанови про порушення кримінальної справи або постанови про відмову в її порушенні.
Однак у цьому випадку реєстрацію відповідної заяви/повідомлення про злочин можна поставити і під сумнів. На сформульований таким чином запит можна відповісти, що копія запиту буде направлена до прокуратури з проханням перевірити правомірність проведення дослідчої перевірки (чи зареєстрована відповідна заява/повідомлення про злочин в ЖРЗПЗ під вказаним номером), і повідомити, що відповідь по суті запиту буде дана тільки після отримання відповіді прокуратури.
указаний п. 4 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” і наведений номер оперативно-розшукової справи (рідко, але зустрічається в практиці).
У цьому випадку факт проведення оперативно-розшукових заходів (аналогічно з розглянутим у пункті “Б” випадком) можна поставити під сумнів і зробити аналогічний вказаному вище крок. Відповісти, що копія запиту буде направлена до прокуратури з проханням перевірити правомірність проведення оперативно-розшукових заходів (чи заведена оперативно-розшукова справа під вказаним номером і чи має вона стосунок до працівників підприємства). Відповідь по суті буде дана тільки після отримання відповіді прокуратури.
У цьому разі в своїй відповіді обов’язково потрібно навести цитату п. 4 ч. 1 ст. 8 Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність” і нагадати, що згідно з указаною нормою витребування документів і даних, що характеризують діяльність підприємств, здійснюється за рішенням суду, а ознайомлення з такими даними проводиться виключно на території підприємств. При цьому повинні бути виконані вимоги п. 24 ст. 11 Закону України “Про міліцію” (наявність направлень на перевірку, сама перевірка проводиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України). Копії документів виготовляються за рахунок коштів, що виділяються на утримання підрозділів, які проводять оперативно-розшукову діяльність.