Задержание лица компетентными органами: порядок, основания..

Как защитить свои права, юридическая практика, вопросы, консультации

Задержание лица компетентными органами: порядок, основания..

Повідомлення vgen1020 » 09 січ 2013, 18:06

Скорочена версія.

Ч. 2. Ст. 176 КПК України передбачає, що тимчасовим запобіжним заходом є затримання особи, яке застосовується з підстав та в порядку, визначеному цим Кодексом.
В свою чергу ч. 1 ст. 207 КПК України чітко встановлює, що ніхто не може бути затриманий без ухвали слідчого судді, суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Випадки затримання:

1) при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення;
2) безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні (ч. 2 ст. 207 КПК України).
3) якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення;
4) якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин (ч. 1 ст. 208 КПК України – « Затримання уповноваженою службовою особою»).

Що потрібно знати та пом'ятати під час затримання:

1. Про затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, складається протокол із зазначенням дати місця, часу затримання (година і хвилини), підстав та ін.
2. Особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою (ст. 209 КПК України).
3. Строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду не може перевищувати сімдесяти двох годин з моменту затримання, який визначається згідно з вимогами статті 209 цього Кодексу (ч. 1 ст. 211 КПК України);
Затримана без ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше шістдесяти годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу (ч. 2 ст. 211 КПК України);
4. У підрозділі органу досудового розслідування мають бути призначені одна або декілька службових осіб, відповідальних за перебування затриманих, яка повинна дотримуватися строків затримання вказаних вище та повідомити про затримання та місце перебування близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором затриманої особи.


Морозов Євген Олександрович, адвокат

:-:ok:-:
Морозов Евгений Александрович, адвокат (Днепропетровск)
http://www.alibi.dp.ua - статьи, ссылки, комментарии и.т.д.
066 183 78 12
vgen1020
 
Повідомлення: 44
Зареєстрований: 03 січ 2013, 23:32Повідомлення Molfar » 10 січ 2013, 17:44

То, что вы написали, гуглится поисковиком за 2 минуты, в случае необходимости. Зачем было тему создавать?
Аватара користувача
Molfar
 
Повідомлення: 44
Зареєстрований: 08 груд 2012, 00:35
Звідки: Днепропетровск


Повернутися в Юридический форум

Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 0


анализ воды, грунта, воздуха прапори, стрічки